Prešlo 10 rokov od momentu, kedy sa svet dozvedel o hrôzach, ktoré musela mladá Rakúšanka znášať a ktoré jej spôsoboval jej vlastný otec.

19. apríla 2008 priviezli do nemocnice v rakúskom meste Amstetten ťažko chorú vtedy 19-ročnú dievčinu. Našli pri nej list, v ktorom matka prosí o pomoc pre svoje dieťa. Neskôr však vyšlo najavo celé hororové pozadie prípadu.

O týždeň neskôr polícia zadržala Rakúšana Josefa Fritzla, ktorý prišiel do nemocnice na návštevu. Spolu s ním sa tam dostavila aj jeho 42-ročná dcéra a dve deti. Fritzl skončil v putách. Na verejnosť sa totiž dostali hrozivé detaily zo života navonok bežnej rodiny. Fritzl celých 24 rokov držal v pivnici svoju vlastnú dcéru, ktorú znásilňoval a splodil s ňou tri deti. Jedným z nich bola aj 19-ročná dievčina, ktorá sa dostala do nemocnice. Spolu s ich matkou ich muž väznil v pivnici, ktorá mala výšku 170 cm a bola bez okien. Dievčina medzitým pre médiá priznala, že sa snaží konečne viesť normálny život, informuje rakúsky portál nachrichten.at.

Čo sa stalo s Fritzlom a domom hrôzy?

Budovu nový majiteľ zrekonštruoval a začal prenajímať. Pivnicu však nechal zaliať betónom. Josef Fritzl má teraz 84 rokov a svoj doživotný trest si odpykáva v base už 10 rokov. Na staré kolená trpí demenciou a ako informuje britský denník Daily Mirror, vo väzení vykonáva špinavé práce. Zvrhlík je u spoluväzňov extrémne nepopulárny a musia naňho dohliadať dozorcovia. 

Zdroj : Čas.sk

Pozri aj:   Premiér Pellegrini po stretnutí s ministerkou zdravotníctva: V slovenských nemocniciach nastanú masívne zmeny