Majstrovstvá sveta vo futbale sa blížia. Napriek tomu, že sa náš tím neprebojoval medzi najlepších, existuje viacero dôvodov, prečo navštíviť svetový šampionát v Rusku.

Futbal v Rusku je historicky populárny, ako tradičný robotnícky šport. Futbal je aj v súčasnosti najpopulárnejší šport v Rusku. Najvyššia divízia ma vysokú kvalitu a medzi jej lídrov tradične patria Zenit Petrohrad a CSKA Moskva.  Posadnutosť futbalom rastie s blížiacim sa termínom Majstrovstiev sveta, kedy sa v krajine očakávajú fanúšikovia z celého sveta a elektrizujúca atmosféra.

Rusko je bezpečná krajina. Ak ste čítali v tlači o ruskej futbalovej kultúre. Pravdou však je, že cestovanie v Rusku si nevyžaduje oveľa väčšiu ostražitosť, ako cestovanie do inej európskej krajiny.

Navštíviť Rusko nebolo nikdy jednoduchšie.

Rusko je len pár hodín vzdialené od EÚ, pričom stovky letov sú k dispozícii denne. Fanúšikovia, ktorí majú dostatok šťastia, že ich obľúbený tím bude hrať zápasy v hostiteľskom meste Kaliningrad, budú cestovať do srdca Európy – len jednu  hodinu letu z Viedne!

Rovnako, ako sme videli na olympijských hrách v Soči, Rusko použije turnaj aby zapôsobilo  na svet. Očakáva sa, že táto udalosť bude stáť 638 miliárd rubľov (približne 10,8 miliardy dolárov) a Putin už sľúbil, že sa bude konať na „najvyššej úrovni“.

Pre mnohých fanúšikov je veľmi pravdepodobné, že sa zážitok z majstrovstiev sveta na ihrisku skončí sklamaním – koniec koncov môže vyhrať iba jeden tím! Našťastie má Rusko čo ponúknuť turistom a hostiteľské mestá sú plné pamätihodností, zábavy a kultúry.

Nikdy nebolo jednoduchšie ísť do ruska ako dnes – www.nafutbaldoruska.sk

Pozri aj:   Famózny úspech je na svete: Kuzminová získala malý krištáľový glóbus!