Od ohavnej vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny prešli dva mesiace a vyšetrovanie zločinu stále pokračuje. Svetom však otriasla streľba na ďalšiu investigatívnu novinárku.

Investigatívni novinári sa v poslednom období stávajú terčom otrasných útokov. V utorok vo večerných hodinách totiž došlo v metropole Čiernej Hory Podgorica ku streľbe. Neznámy páchateľ postrelil miestnu investigatívnu novinárku Oliveru Lakičovú (49) priamo pred jej domom. Žena, našťastie, útok prežila a utrpela poranenie pravej dolnej končatiny a je mimo ohrozenia života. Lakičová sa ako investigatívna redaktorka pre denník Vijesti venuje dlhodobo téme korupcie v štátnej správe a jej denník je známy kritikou súčasného prezidenta Mila Djukanoviča.

V jej prípade pritom nešlo o prvý atak, keďže ju napadli aj pred 6 rokmi, keď písala o nekalých obchodoch v tabakovom priemysle. Polícia zatiaľ nepozná totožnosť páchateľa, no aktuálne pátra po troch mužoch a zatiaľ sa odmietla vyjadriť aj k možným motívom útoku. Šéfredaktor Jovovič si pritom kladie veľmi podobnú otázku, ako prednedávnom naši slovenskí novinári: “Množstvo prípadov, o ktorých písala, nebolo vyšetrených. Ako dlho ešte musíme žiť v strachu pred takýmito zbabelcami?” pýta sa. Odpoveď je zatiaľ nejasná.

Zdroj : Hitky.sk

 

Pozri aj:   Srdcervúce FOTO leva vyhladovaného na smrť: Zo slov fotografa mrazí, videl ho umierať