Marekov životný príbeh je tak neuveriteľný, že až pripomína drámu z hollywoodskej produkcie. Ako dieťa vyrastal v adoptívnej rodine a všetko vyzeralo, že sa mu rozbieha krásny život. Študoval, dostal skvelú výchovu a bol šťastný. Zlom nastal v jeho devätnástich rokoch, keď sa rozhodol, že vypátra svoju biologickú rodinu.

Šok a zdesenie prišli, keď zistil, v akých podmienkach žijú. „Zvieratá lepšie žijú,“povedal v relácii V siedmom nebi. Okrem svojej matky sa spoznal aj so súrodencami. A to sa mu stalo osudným. „Stalo sa to, že biologický brat spáchal lúpež na jedného pána. Bol som s ním, bol som na mieste činu, keď sa to stalo. Ja som tam stál, nič som nespravil. Vyšetrovatelia mi povedali, že nakoľko som neohlásil trestný čin, som spolupáchateľom trestného činu. Dostal som šesť rokov a deväť mesiacov,“ vzdychol si nešťastný muž, ktorý si trest odpykal v plnej výške.

Akoby toho nebolo dosť, muž začal už v base trpieť strašnými bolesťami. Diagnóza znela zhubný nádor na mieche. Vážna choroba ho dokonca pripútala na invalidný vozík. Keď to už vyzeralo, že z jeho ťažkej situácie niet cesty von, zrazu spoznal ženu svojho života – Elenu. „Ona ma zachránila. Dala mi rodinu. Nádej, že máš pre koho žiť,“ zveril sa Marek. Hoci je láska v živote dôležitá, choroby nevylieči a účty nezaplatí. Takže, aj napriek tomu, že sa v tejto rodine všetci vrúcne ľúbia, bojujú s reálnymi existenčnými problémami. Muž, žena a dve deti žili v prenajatom byte, ktorý len horko-ťažko splácali. Keď už platiť nevládali, hrozilo im, že zo dňa na deň skončia na ulici. Do toho však zasiahlo Siedme nebo a mnoho problémov im vyriešilo. Nehovoriac o tom, že novú nádej do života Marekovi vlial šoumen Dan Nekonečný, ktorý je jeho obľúbeným spevákom a interpretom. Dojímavý príbeh uvidíte v nedeľu večer na Jojke.