BRATISLAVA – Dokázal toho veľa a pochybovať o jeho schopnostiach si vzhľadom na dosiahnuté výsledky nemôže dovoliť nikto. Ani ten najlepší na svete však nebude vyhrávať každé preteky. Cyklistika má viacero elitných pretekárov a ostatne by to bola aj nuda, keby všetko vyhráva neustále jediný muž. Peter Sagan nosí dúhový dres majstra sveta tretí rok v rade a očakávania sú preto enormné. Stačí jedno malé obdobie bez prvenstiev a už sa objavujú kritici. Predovšetkým zahraniční novinári začali spochybňovať Saganovu formu a celý tím.

„Nesledujem tých, ktorí ma kritizujú a tiež nečítam noviny. Prečo by som ich mal čítať? Ak ste dobrý, tak ste dobrý. Ak sa vám nedarí, vždy sa nájdu kritici. Je to môj život a nie život novinárov,“ povedal pre cyclingweekly Peter Sagan.

„Už mnohokrát som mal taký zlý deň ako na E3 Harelbeke. Po klasike Miláno – San Remo som si oddýchol a nepretekal som na 100%. Bol som koncentrovaný, no pokiaľ sa necítite vo svojej koži, nič s tým neurobíte. Nie je to iba o hlave, ale aj o nohách. Stáva sa to stále, raz sa darí a inokedy zase nie,“ pokračoval trojnásobný majster sveta, ktorí si z kritiky ťažkú hlavu nerobí. Svoje kvality znovu ukázal v nedávnej klasike Gent – Wevelgem, kde triumfoval jednoznačným spôsobom.

Zdroj : Športky .sk