Alessandra Martines, ktorá sa v roku 1991 zapísala do sŕdc miliónov divákov ako nebojácna princezná Fantaghiro, je dnes už zrelá žena. Od padnutia prvej klapky talianskej rozprávky, natáčanej aj u nás na Slovensku, uplynulo už neuveriteľných 27 rokov, pričom hrdinka našich detských liet vyzerá aj dnes priam famózne!

Nezabudnuteľná 5-dielna sága Jaskyňa zlatej ruže alebo princezná Fantaghiro patrí k najobľúbenejším rozprávkam talianskej kinematografie. Nebojácnu hlavnú hrdinku stvárnila krásna taliansko-francúzska herečka Alessandra Martines, ktorá svoju kariéru začínala ako baletka v Paríži, Zurichu a v Amerike.

Dnes 54-ročná herečka dostala svoju prvú úlohu práve vďaka tancu, kedy si zahrala v muzikáli Miss Arizona baletku Máriu. Po ďalších troch talianskych snímkach, ktoré však nezaznamenali výraznejší úspech, prišla Alessandre do cesty práve prelomová úloha vo filmoch o krásnej princeznej, ktorá jej zaistila slávu v mnohých krajinách. Napriek tomu, že brunetka herectvo nikdy neštudovala, v ďalších rokoch sa objavila v množstve televíznych filmov či seriálov.

Ak ste verili, že láska medzi Fantaghiro a Romualdom bola pravá aj v skutočnosti, sklameme vás. Štyri roky od uvedenia prvého filmu sa Aless vydala za o 26 rokov staršieho režiséra Clauda Leloucha, ktorému porodila dcérku Stellu. V roku 2009 sa dvojica rozviedla a herečka si, paradoxne, tento raz našla muža mladišeho o 20 rokov, a to francúzskeho herca Cyrila Descoursa. Tomu vo veku 49 rokov porodila syna Huga.

zdroj : Hitky .sk

Pozri aj:   Známa tvár z “Paneláku” mieri do konkurencie: Pozrite sa, kde si Mórová TENTOKRÁT zahrá!