Určite každý z nás minimálne raz videl legendárny film Jamesa Camerona – Titanic. Romantický príbeh uzrel svetlo sveta v roku 1997, no mnohí majú dodnes pri jeho sledovaní zimomriavky. Po rokoch sú však postupne odhalené tajomstvá počas nakrúcania veľkofilmu, ktoré vás zaručene prekvapia.

Jedna z najväčších filmových romancí sa rozhodne nenatáčala jednoducho. Príbeh Jacka a Rose, hrdinov z potápajúceho Titanicu bol síce srdcervúci, no nikto nevedel, ako na dej zareagujú diváci. Nakrúcanie totiž sprevádzalo mnoho komplikácií.

Herečka Kate Winslet sa až pri prvom stretnutí so svojím hereckým kolegom Leonardom DiCapriom dozvedela, že sa bude musieť pred ním ukázať celkom nahá. Úvodné rozpaky tak vyriešila rázne a hneď mu ukázala psia, aby to pred kamerami bolo ľahšie. Mnohí diváci si mysleli, že portrét, ktorý vo filme Jack nakreslil je jeho dielo, pravdou však je, že autorom kresby je režisér filmu James Cameron.

Vážne problémy však nastali, keď neznámy človek primiešal hercom a štábu do polievky drogu, konkrétne anjelský prach. Natáčanie muselo byť náhle zrušené, keďže kvôli halucináciám bolo hospitalizovaných viac ako 80 ľudí. No nemôžeme zabudnúť aj na fakt, že herci strávili dlhé hodiny v obrovskej vodnej nádrži, kde hrali dôležité scény. Režisér ich však údajne nechcel púšťať na toaletu, no priamo do vody bolo zakázané močiť. Účinkujúci neskôr priznali, že to aj tak všetci porušovali.

Pamätáte si na finálnu scénu, kde Rose a Jack bojovali o svoj život v ľadovej vode? V skutočnosti mala voda v nádrži 27°C a maskérky sa postarali o vosk vo vlasoch, čo na prvý pohľad vyzeralo ako ľad. Para, ktorá im išla z úst bola pridaná vďaka programom.

 

Pozri aj:   Internetom sa šíri nebezpečná výzva: Účastníci zažijú bolestivé utrpenie s trvalými následkami!