Sudkyňa Okresného súdu v Pezinku Ingrid Daxner mala v utorok nehodu. Pri zrážke troch áut zomrel mladý vodič Dezider.S. († 28).

Políciu v utorok podvečer privolali k vážnej dopravnej nehode v okrese Dunajská Streda. Na ceste medzi Šamorínom a obcou Kvetoslavov sa  čelne zrazili tri autá. Vodička (52) za volantom osobného auta VW Tiguan na ceste na obec Kvetoslavov, prešla z nezistených príčin do protismeru, kde sa ňou riadené autor zrazilo s vozidlami Kia Rio a Fiat Stilo. Podľa informácií, ktoré získal Čas.sk, vodičkou auta VW Tiguan bola vo chvíli nehody sudkyňa Okresného súdu v Pezinku Ingrid Daxner.

Pri nehode sa ťažko zranil vodič auta Fiat Dezider S. z obce Štvrtok na Ostrove (okres Dunajská Streda), ktorý zraneniam na mieste nehody podľahol. Spolujazdkyňa (18) vodička z auta VW Tiguan utrpeli viaceré zranenia a boli prevezené do nemocnice v Dunajskej Strede. Polícia podrobila dvoch vodičov dychovým skúškam na alkohol, ktoré boli negatívne. Ako informovala trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, polícia začala trestné stíhanie pre usmrtenie a pribrala znalca z odboru cestná doprava.

„Je to veľké nešťastie. Dezider bol synom dlhoročného zamestnanca nášho obecného úradu. Bol slobodný, mal priateľku. Smutno nám je z toho,“ povedal pán zo Štvrtku na Ostrove.

Podľa informácií zverejnených na internete Ingrid Daxner je sudkyňou na civilnosprávnom úseku od roku 1966, v roku 2000 bola zvolená za sudkyňu bez časového obmedzenia. Pred tromi rokmi požiadala Súdnu radu o preloženie na Okresný súd Bratislala II, ašak žiadosť napokon vzala späť.

Zdroj :Čas .sk

Pozri aj:   Prehovorili kolegyne Márie (40), ktorá zomrela po 20 bodných ranách nožom: Domov si išla po smrť!