Nemecká polícia zabránila teroristickému útoku na nedeľnom polmaratóne v Berlíne.

S odvolaním sa na policajné zdroje o tom informoval denník Die Welt s tým, že zadržaní boli štyria muži s väzbami na tuniského islamistu Aníza Amriho, ktorý v decembri 2016 v Berlíne narazil nákladným vozidlom do davu na vianočnom trhu a zabil 12 ľudí vrátane jednej Češky.

Medzi zadržanými je podľa polície aj človek, ktorý chcel divákov a účastníkov pretekov napadnúť nožom, motívom mala byť odplata za Amriho smrť. Pri domovej prehliadke, ktorú vykonala zvláštne zásahová jednotka, pri nej boli nájdené dva nože. Die Welt poznamenal, že nebezpečenstvo verejnosti nehrozilo, pretože polícia o skupine vedela už dlhšiu dobu a sledovala ju.

Na Amriho, ktorého niekoľko dní po berlínskom atentáte zastrelila polícia v Taliansku, mala štvorica úzke a súkromné ​​väzby, napísal nemecký denník. Jeden z teraz prehľadaných bytov bol údajne terčom policajnej razie aj po útoku na adventný trh.

 zdroj : cas.sk
Pozri aj:   Desivé svedectvo Vladimíra, ktorému zahynul synček Adamko ( 9): Na rozhodnutie mal sekundu, mohli zomrieť všetci