Nezvestného turistu Jozefa († 41) po šiestich dňoch našli mŕtveho v Strážovských vrchoch na rozhraní stredného a západného Slovenska. Smutnú správu oznámila Horská záchranná služba na svojej internetovej stránke.

Rozsiahla pátracia akcia bola na Fačkovskom sedle, Homôlke a okolitých kopcoch. Jozefa, ktorého doma čakala tehotná manželka, dlho nikto nenašiel, ba neobjavili ani žiadnu stopu. Vo štvrtok večer Horská záchranná služba oznámila smutnú správu, že nehybné telo nezvestného turistu našli v strmom horskom teréne. Príčinu smrti určí pitva.

Skúsení záchranári už boli skeptickí. „Bolo to veľa dní. Tri-štyri dni mohol prežiť, ale šesť je už veľa,“ povedal skúsený záchranár Lukáš Gallo (32) z Horskej záchrannej služby Malá Fatra, ktorý prišiel prehľadávať Strážovské vrchy aj s trojročným psom Ajaxom. Desiatky ľudí prečesávali aj vo štvrtok terén, kde mohol Jozef zmiznúť.

Kolegovia v práci aj rodina verili, že sa Jozef vráti. „Nemal dôvod na to, aby si ublížil. On bol vždy usmiaty a miloval život. Doma mal manželku, ktorá čaká ich vytúžené dieťa. Čakali na neho celých sedem rokov,“  povedal Jozefov kolega.

Turista Jozef odišiel v sobotu zo Strážovských vrchov, kde plánoval zvládnuť postupne až 75 vrchov. Podľa kamarátov bol dobrý turista a poznal hory. Od soboty sa však nevrátil. Napriek tomu, že mal pri sebe dva mobily, oba boli vypnuté.

Čo sa mu mohlo stať

Bývalý kriminalista Albín Geršič:

Pri nezvestnom sú hromadné pátračky bežné. Nasadí sa maximálny počet ľudí a päť-šesť dní sa prečesáva terén. Potom sa už akcia končí, pretože terén je prehľadaný a ďalšie hľadanie by bolo márne. Mohol dostať infarkt, mohol sa zraniť. Tiež mohol odísť naschvál, mohol si sám ublížiť.

Zdroj :Čas.sk

Pozri aj:   Peter († 31) zomrel cestou za prácou do Bratislavy: Manželka sa zrútila, je v 8. mesiaci tehotenstva!