Výhru v lotérii nestačil Austrálčan ešte ani poriadne osláviť, keď o niekoľko dní neskôr vyhral druhýkrát. Počas jediného týždňa tak získal takmer 2,5 milióna austrálskych dolárov (cca. 1 576 193 eur), informovala agentúra AFP.

Minulý týždeň v pondelok Austrálčan, ktorý má okolo štyridsať rokov a žije na sydneyskom predmestí Bondi, vyhral v lotérii milión austrálskych dolárov v sobotu potom v rovnakej stávkovej hre nečakane zbohatol o ďalších 1,5 milióna (cca. 94 715 eur).

Hovoril som si, že je to príliš dobré, aby to bola pravda,“ povedal výherca zástupcom NSW Lotteries, štátnej lotérie Nového Južného Walesu. „Pravdepodobnosť, že vyhráte dvakrát za sebou v tak krátkom čase je určite nulová. Hrozne rád by som dal ľuďom radu, ako v lotérii vyhrať, ale žiadnu nemám,“ dodal. Na otázku, ako chce novo nadobudnuté peniaze minúť, odpovedal, že nebude „hlúpy“ a peniaze investuje do nehnuteľností v Sydney, kúpi si ale aj nové auto a „samozrejme dovolenku na Honolulu“.

Aká je pravdepodobnosť, že niekto v lotérii NSW vyhrá dvakrát počas jedného týždňa, nedokázala spoločnosť povedať. Pravdepodobnosť jednorazovej výhry je ale podľa nej jedna k 1,845 milióna. „Nepoznáme nikoho, kto by vyhral dvakrát počas jedného týždňa,“ povedal AFP hovorca NSW Lotteries Matt Hart. „Vieme o ľuďoch, ktorí vyhrali dvakrát za život, ale nie dvakrát za týždeň,“ dodal.

Zdroj :Čas.sk

Pozri aj:   Studená sprcha pre Alagič: Mala to byť druhá Adela, v SuperStar sa dočkala nepríjemného prekvapenia!