Na začiatku pracovného týždňa došlo k dychvyrážajúcej tragédii, pri ktorej sa školský autobus plný detí zrútil do rokliny. Nehodu neprežilo najmenej 30 ľudí, z toho 27 detí! Príčiny nehody sú v štádiu vyšetrovania.

K obrovskému nešťastiu došlo v pondelok večer miestneho času v horskej oblasti Indie na úpätí Himalájí v údolí Kangra. Školský autobus padol v spomínanej oblasti do rokliny hlbokej približne 60 metrov. Nešťastie neprežilo aspoň 30 ľudí, z toho 27 školákov (väčšina mladšia ako 10 rokov), dvaja učitelia a šofér. Vozidlo malo v čase nešťastia prevážať okolo 40 študentov, zranených previezli do nemocnice.

Čo bolo príčinou nehody?

Zástupca miestnej polície Sunil Kumar informoval, že podľa doterajšieho vyšetrovania išiel vodič príliš rýchlo a stratil kontrolu nad vozidlom. Či sa predbežné správy potvrdia ukáže až prebiehajúce vyšetrovanie, ktoré je v rukách kompetentných miestnych orgánov. Zármutok nad udalosťou už vyjadril aj indický premiér Narendra Modi prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Zdroj: bbc.com, independent.co.uk | Ilustračná foto: YouTube

Pozri aj:   Desivé svedectvo Vladimíra, ktorému zahynul synček Adamko ( 9): Na rozhodnutie mal sekundu, mohli zomrieť všetci