Igor Matovič vzniesol vážne obvinenia na adresu ministra vnútra Tomáša Druckera, jeho manželky a ďalších ľudí.

Podľa Igora Matoviča „skončilo v peňaženke“ ministra vnútra Tomáša Druckera v minulosti 1,5 milióna eur. Podľa jeho slov sa tak malo stať prostredníctvom podozrivého získania pozemkov za neprimerane nízku hodnotu.

Matovič tvrdí, že k pozemkom v hodnote 1,5 milióna eur sa Druckerovej manželke podarilo dostať za 120-tísíc. Má podozrenie, že išlo o protihodnotu za pridelenie zákaziek firme Rempo.

Šéf OĽaNO poukázal na utajené zmluvy Slovenskej pošty, ktorej Tomáš Drucker šéfoval v minulosti, s firmou Rempo za milióny eur.

Zákazky boli podľa Matoviča šité na mieru jednej firme

Igor Matovič sa pri obvineniach odvolával na rámcovú zmluvu medzi Slovenskou poštou a firmou Rempo, ktorú podpisoval Tomáš Drucker a inžinierka Klára Dvorecká. Uviedol, že práve toto meno je dôležité na zmluvách.

Podľa jeho slov ide o manželku Dušana Dvoreckého, ktorý tiež pôsobí v Rempe – spoločnosti, ktorú mnohí okrem iného poznajú aj vďaka sieti obchodov s pracovnými odevmi a obuvou.

Firmu Matovič označil za obľúbeného dodávateľa u ministrov druhej Ficovej vlády Róberta Kaliňáka, Jána Počiatka, Martina Glváča a vtedajšieho riaditeľa Slovenskej pošty Tomáša Druckera.

Podľa Matoviča išlo o obstarávania, kde Rempo napokon súťažilo samo so sebou, lebo ostatné firmy nemohli splniť podmienky, ak išlo o tisícky požadovaných položiek na dodanie, napríklad tonerov všetkých možných typov.

Ľudia vo firme vedeli vraj mesiace dopredu, čo bude predmetom zákaziek a mohli sa tak na ne pripraviť. Vraj išlo o zákazky šité na mieru práve pre Rempo.

Ako sa Druckerova žena dostala k pozemkom

Matovič presviedčal, že práve v čase, keď ministri druhej Ficovej vlády Kaliňák, Glváč, Počiatek a vtedajší šéf pošty a neskôr minister zdravotníctva Drucker dávali zákazky firme Rempo, Slovenský pozemkový fond (SPF) pod vedením dnešnej ministerky Gabriely Matečnej pridelil firme Mlynské pole pozemky v katastrálnom území obce Špačince.

Išlo o firmu Mlynské pole, v ktorej bola podľa Matovičových slov spoločníčkou Klára Dvorecká a konateľom jej manžel. Firma sa k pozemkom dostala, po tom, ako bol uspokojený reštitučný nárok nemenovanej ženy v inom okrese – v Špačinciach pri Trnave.

Namiesto ornej pôdy sa podľa Matoviča však dostali k 50-tisícom metrov štvorcových pozemkov v najvychytenejšej lokalite pri Trnave.

Pani Druckerová, manželka vtedajšieho ministra zdravotníctva, kúpila vtedy podľa šéfa OĽaNO firmu Lugaro a stala sa majiteľkou 26 stavebných pozemkov, jedného pozemku, kde má stáť nová materská škola v obci Špačince a ďalších pozemkov v katastri mesta Trnava.

Pri týchto pozemkoch sa podľa Matoviča stále stretáva jedna skupina ľudí, ktorá začínala v klube Harley Davidson. Uviedol, že ide o skupinu okolo exministra Kaliňáka.

Aktuality.sk požiadali o reakciu ministerstvo vnútra.

Zdroj : Aktuality .sk

Pozri aj:   Rómovia z celého sveta kempujú v parku kúpeľného mesta: Do Piešťan ich láka veľká záhada!