Rodičia tínedžerov to nemajú ľahké. Obdobie dospievania je pre mladých mätúce a často aj ťažké.

Ich nálady stúpajú a klesajú ako na hojdačke a aj vaše kedysi rozkošné dieťa je razom stelesnením nočnej mory. Dočasne. Vedieť, ako sa s tým vyrovnať, je zložité. Nie je to však nemožné! Ako ukázala jedna odhodlaná mama, zmeniť sa dá aj správanie toho najtvrdohlavejšieho tínedžera.

Cierra Forney z Georgie si v poslednej dobe začala všímať, že sa jej 13-ročný syn správa trochu povýšenecky, píše Mirror. Našťastie našla spôsob, ako s tým skoncovať. O svoj trik sa podelila s ostatnými rodičmi, ktorí si ho okamžite zamilovali.

 „V poslednej dobe sa môj 13-ročný syn začal správať trochu… Povýšenecky. Správal sa, akoby bol príliš extra, aby nakupoval vo Walmarte a hovoril kruté komentáre na adresu detí v škole, ktoré nakupujú v secondhandoch Goodwill. Toto netolerujem. Dnes si vzal vlastných 20 dolárov do Goodwillu, kde si mal za ne nakúpiť oblečenie, ktoré bude nosiť do školy celý týždeň. Čokoľvek nájde, to bude musieť nosiť. Nie je z toho nadšený, vyronil aj niekoľko sĺz, no pevne verím, že sa za 15 rokov obzrie späť a zasmeje sa na dni, kedy ho mama donútila nakupovať v Goodwille. Svoje deti chcem naučiť, že peniaze nie sú všetkým. Ak musíte ponižovať druhých ľudí pre to, kde nakupujú, tiež tam budete nakupovať. Poznámka na okraj – milujem Goodwill!“
Pozri aj:   O tomto kúsku raja tuší len málo Slovákov: Východniarka zažila s rodinou Maldivy v Taliansku len za pár stovák!