Za krvavý útok budú pykať. Dvaja Kysučania, Marián (23) so svojím 51-ročným otcom, pobúrili Slovensko svojou brutalitou.

Po tom, ako ich Žilinčan Peter (33) na ceste predbehol a zaradil sa autom tesne pred nich, dvojica mužov si neudržala nervy na uzde. Najskôr starší z nich za jazdy otváral dvere a mužovi ukazoval gestá pripomínajúce podrezanie, potom od slov prešli k činom a Petra dobili pištoľou a kameňom po hlave. Za brutálnu bitku strávia Veľkú noc vo väzbe.

Celý útok Mariána (23) a jeho otca (51) na šoféra Petra (33) zo Žiliny zachytila kamera umiestnená v jeho aute. Peter v pondelok večer na hlavnej ceste bezohľadne predbehol v mestskej časti Žilina–Brodno volkswagen, v ktorom sedeli otec so synom. „Ja som bol ešte len na jeho úrovni a už začal po mne vytrubovať,“ opisuje okolnosti Peter, ktorý volkswagen obehol pri spájaní pruhov na poslednú chvíľu. To, čo však nasledovalo, je len pre silné povahy.Mužov jeho manéver tak rozzúril, že Petra začali zbesilo prenasledovať. „Počas jazdy starší z dvojice otváral dvere na aute a naznačoval mu vyhrážanie podrezaním, a následne ho v mestskej časti Kysucké Nové Mesto-Oškerda, kde zastavili a vystúpili z vozidla, mali obaja najskôr verbálne a potom fyzicky napadnúť pištoľou a kameňom najmä do oblasti hlavy,“ informoval žilinský krajský policajný hovorca Radko Moravčík. Otec so synom Petra surovo bili po hlave a podľa videozáznamu sa ho pokúšali prehodiť aj cez zvodidlá. Zázrakom sa mu podarilo utiecť, s rozbitou hlavou skončil v nemocnici a podľa jeho slov zaznel aj výstrel.

Skončili vo väzbe

Zúrivú dvojicu poslal sudca vo štvrtok do väzby. Podľa informácií hovorcu Krajskej prokuratúry v Žiline Milana Cisarika bude právna kvalifikácia ustálená až po znaleckom dokazovaní špecialistu na zdravotníctvo. Dvojica je obvinená z pokusu o ublíženie na zdraví a prečinov, v prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.

Priateľka mladšieho útočníka Simona je šokovaná: „Nechápem, ako sa toto mohlo stať. Mariána poznám ako veľmi dobrého človeka v osobnom aj pracovnom živote. Nemala som možnosť sa s ním stretnúť od tej udalosti, vôbec neviem, čo sa tam dialo,“ povedala pre Nový Čas.

 

Pozri aj:   Myslíte, že politici pracujú aj v lete? Pozrite, koľkých našla kontrola v kancelárii!