Je v zúfalej situácii a odhodlala sa k nezvyčajnému kroku. Ľudmila Pappová (32) s troma maličkými detičkami Dominikom (5), Nikolaskom (1) a Ladislavom (1) prišla pred prešovský mestský úrad s transparentom.

O pár dní sa s nimi totiž nebude mať kam podieť. V decembri jej pomohli aj čitatelia Nového Času Ľudmila je v zúfalej situácii. Ilustrovala ju transparentom s nápisom: “Som obyvateľka mesta Prešov. Mám tri malé deti. Nemôžem ešte pracovať a od 15. mája nemám strechu nad hlavou.” Ženu pred vlaňajšími Vianocami vyhodili z krízového centra Dorka v Prešove. Jeden z čitateľov Nového Času z Bardejova, ktorý chcel zostať v anonymite, jej vtedy uhradil podnájom dvojizbového bytu na pol roka.

Bola som veľmi šťastná a ešte raz sa chcem poďakovať. Pol roka však ešte neprešlo, ale už sa musím odsťahovať, lebo majiteľka bytu kvôli osobným dôvodom chce, aby som sa vysťahovala do 15.mája. Musím to akceptovať. Mám malé dvojičky, z ktorých jedno musí ísť na operáciu a staršieho synčeka. Ten potrebuje starostlivosť logopéda. Tým, že dvojičky sú ešte také maličké, nemôžem ísť do práce. Z materskej a prídavkov mám dohromady príjem 330€. Sama si podnájom dovoliť zaplatiť neviem. Dúfala som, že by mi mesto mohlo poskytnúť sociálny byt. Skúšala som im viackrát vysvetliť, že neviem, čo si mám počať. Ale zatiaľ márne. Tak teraz chcem upozorniť na situáciu týmto transparentom. Dúfam, že sa im uľútostí ani nie mňa, ale mojich detičiek,” verí Ľudmila. Veľké nádeje si však asi robiť nemôže.

“Mesto momentálne nemá žiadne voľné sociálne byty. Nato, aby sa uchádzala o nájomný nemá dostatočný príjem. Keď sa sociálne raz za čas uvoľnia, prideľujeme ich žrebovaním,” povedal zástupca primátorky Štefan Kužma. “Čo bude po 15. máji neviem. Zostáva mi len veriť v zázrak,” uzavrela Ľudmila.

Pozri aj:   Márii zahynul syn Ján ( 33), nesmela však otvoriť rakvu: Koho som to vlastne pochovala?!