Sme stále v hre o štvrťfinále. Slovenskí hokejisti napokon vydreli v zápase s Francúzskom víťazstvo a na svetovom šampionáte v Kodani si pripísali druhé víťazstvo.

„35 minút sme hrali slušný hokej, ten gól, čo sme dostali nás trocha pribrzdil a začali sme brániť výsledok. Dôležité víťazstvo pre nás. Na šampionáte nie je ľahký súper. Dnes nám to vyšlo,“ vravel pre RTVS strelec druhého gólu útočník David Buc.

Po chorobe sa vrátil do slovenskej bránky Marek Čiliak. „Je to vždy ťažšie, keď sa na mňa až tak nestrieľa. Nemám tieto  zápasy rád. Už sa cítim lepšie, vyskočila mi teplota, ale už je to dobré. Tieto mužstvá ako Rakúsko a Francúzsko sme museli zdolať, keď chceme nad niečím pomýšľať. Dnes som veril, že vyhráme, nebláznili sme sa a dobre sme bránili,“ hodnotil pre RTVS zápas brankár Marek Čiliak.

Obranca Michal Čajkovský spečatil tretím gólom naše víťazstvo. „Povedali sme si v závere, že to musíme udržať. Dostal som peknú prihrávku a do prázdnej bránky som skóroval. Určite nás to upokojí. Čakajú nás teraz silní Švédi.“

„Mohli sme vyhrať vyšším výsledkom, mali sme v prvej tretine veľa šancí. Musíme sa ešte viac tlačiť do bránky. Trocha sme si to v závere skomplikovali, máme tri body a ideme sa pripraviť na top favoritov. Presilovky musíme viac trénovať, je to v nich veľmi zlé, katastrofa. Musíme to v nich zjednodušiť a presnejšie si prihrávať,“ usmieval sa po zápase útočník Ladislav Nagy, ktorému v závere neuznali gól kvôli postaveniu Jurča v útočnom pásme. „Nevadí, hlavne, že sme vyhrali a získali tri body. Sme s Jurčom  to máme teraz vyrovnané, ja som mu tiež predtým zbehol a jemu neuznali gól.“

„Bol to ťažký zápas. Hrali sme veľmi dobre, až pokým sme Francúzom nenechali jednu šancu po buly a hneď dali z toho kontaktný gól. Bol to náročný zápas pre brankára, nešlo na neho veľa striel, čo je pre brankára vždy ťažké. Celkovo sme odohrali veľmi kvalitný duel,“ povedal pre RTVS tesne po zápase tréner Slovenska, Craig Ramsay.

Zdroj : Čas.sk

Pozri aj:   Aj napriek oslavám titulu plakal celý štadión: Legendárny Buffon sa lúčil s Juventusom!