Kontroverzný podnikateľ Marián Kočner je známy svojským prístupom pri komunikácii. Polícia čelí kritike za to, že sa jeho slovám náležite nevenovala nielen pri vyhrážkach Jánovi Kuciakovi († 27), ale najnovšie aj známemu advokátovi Romanovi Kvasnicovi.

Napriek tomu, že Kočner hovoril, že si „zaslúži guľku do hlavy“, polícia jeho slová vyhodnotila len ako priestupok. Čo hovorí na Kočnera Kvasnica dnes?

Kvasnica v roku 2012 zastupoval OTP Banku pri rokovaniach o dlhu spoločnosti Glance House. Kočnerovi sa však advokát nepozdával.
„M. Kočner reagoval, že sa mu nepáči tón, akým sa s ním rozprávajú, začal zvyšovať hlas, vstal, nadával, a keď bol tak asi dva metre od nich vzdialený vyhlásil: Kvasnica je arogantný hajzel, nechám mu prejsť guľku hlavou.‘ A následne odišiel,“ zapísala podľa týždenníka Trend policajná vyšetrovateľka pri Kvasnicovom trestnom oznámení výpoveď člena predstavenstva Petra Leška.

Napriek vážnym vyhrážkam polícia vec postúpila len na priestupkové konanie. „Vyhrážky som vtedy bral veľmi vážne, pretože pána Kočnera považujem za mimoriadne konfliktnú osobu. Jeho osoba bola veľmi vplyvná v orgánoch činných v trestnom konaní,“ hovorí Kvasnica a naráža tým hlavne na vtedajšieho generálneho prokurátora Dobroslava Trnku, ktorý je Kočnerov kamarát.

Kvasnica považuje Kočnera za nebezpečnú osobu a nepáči sa mu, že prešetrovanie jeho vyhrážok išlo do stratena. „Na Slovensku sú osoby, ktoré si môžu v podstate všetko dovoliť a ich agresivita narastá nečinnosťou orgánov. Bolo to pritom v čase, keď bol zavraždený kolega Ernest Valko. V tom čase som bol veľmi opatrný,“ dodal Kvasnica. Kočner sa vyjadrovať nechcel.

Pred vyšetrovateľkou však povedal, že voči Kvasnicovi necíti averziu a nemal v úmysle mu ublížiť. Spojenie „prejsť guľku hlavou“ je súčasťou jeho štýlu vyjadrovania sa, tak ako sa napríklad hovorí, že „zabijem ťa“. S Kočnerovými vyhrážkami mal problém aj Kuciak, ktorý podal trestné oznámenie po tom, čo mu podnikateľ hovoril, že bude zbierať špinu na neho aj jeho rodinu a dosiahne, že už nikdy nebude písať. Polícia prípad tiež klasifikovala ako priestupok bez toho, aby vôbec Kočnera vypočula. Generálna prokuratúra prípad opäť otvorila.

 

Pozri aj:   Veľký objav pri malej slovenskej dedinke: Lov na vzácne drahokamy, chcú ich až v Británii!