Zlý vtip alebo zlý úmysel? Kežmarskí taxikári podľa všetkého nerátali s tým, že ich počínanie sa zaznamenáva.

Pred pár dňami v noci totiž odtlačili správne zaparkované auto až za značku zákaz státia. Niekto potom dvakrát volal na mestskú políciu, aby upozornil na zle zaparkované vozidlo. Ako sa tam však skutočne dostalo, si prekvapení mestskí policajti pozreli na ich kamerovom systéme.

Keď si vodič nájde na aute blokovacie zariadenie, tzv. papuču, nezostáva mu iné, len zavolať mestskú políciu, zaplatiť pokutu za nesprávne parkovanie a oni papuču odstránia. V Kežmarku to však v jednom prípade bolo všetko inak. Šofér zaparkoval auto na mieste, kde je parkovanie povolené a nie je časovo obmedzené. Cez deň však toto miesto zvyknú využívať miestni taxikári, aby neblokovali pri čakaní na zákazníka vedľajšie parkovacie miesta obchodného reťazca. A preto im zrejme aj prekážala felícia celý deň zaparkovaná na „ich“ mieste, ktoré však nie je vyhradené pre nikoho. Rozhodli sa teda vec vyriešiť veľmi svojsky.Auto v noci odtlačili za značku zákaz státia. Následne potom niekto telefonicky, dokonca až dvakrát, upozornil mestskú políciu. „Po ohlásení si náš operačný pracovník prešiel kamerový záznam a zistil, že dané auto niekto v noci odtlačil na miesto zakázaného parkovania. Priznám sa, že s niečím takým som sa veru ešte nestretol,“ prekvapene konštatoval riaditeľ Mestskej polície v Kežmarku Jozef Marhefka.

A kto teraz zaplatí pokutu za nesprávne parkovanie? Podľa zákona o objektívnej zodpovednosti by to mal byť majiteľ auta. Podľa objektívnej pravdy by si to ale mali zliznúť tí, ktorí auto odtlačili. Nový Čas sa snažil osloviť aj miestnych taxikárov, ale všetci sa tvárili, že o ničom nevedia. „Priestupcov už máme zistených,“ uviedol šéf mestskej polície Jozef Marhefka s tým, že vodič by si mal prísť po svoje auto v piatok podvečer. Papuču mu vraj dali hlavne preto, aby im ľudia nevolali, že parkuje v zákaze státia.

Čo zachytili kamery

zdroj : cas.sk

Pozri aj:   Pellegrini sa pustil do prezidenta, volá ho na koberček do parlamentu: Politológ premiéra schladil