Prišli o poriadne výnosný kšeft! Marcel Forgáč (46) a Milan Zimnýkoval (40), alias Junior tvoria dlhé roky nerozlučnú moderátorskú dvojicu a ich duo sa za roky stalo značkou.

Neodmysliteľne patrili aj k šou Česko Slovensko má talent. Ich účinkovaniu je však koniec a dvojica sa tak musí rozlúčiť nielen so samotným projektom, ale aj s honorárom, ktorý sa podľa informácií Nového Času pohybuje v desaťtisícoch eur. Prečo televízie na tieto prestížne miesta dosadili iné tváre a čo na túto radikálnu zmenu hovoria samotní moderátori?

Junior a Marcel patria k dlhoročným jojkárom. S megašou Česko Slovensko má talent sa však musia rozlúčiť. A spolu s ňou aj s kráľovským honorárom. Podľa informácií Nového Času bol doteraz štandardný moderátorský honorár za jednu sériu 50 000 eur. Tento kšeft, o ktorý by sa pobil nejeden moderátor, teraz musia odovzdať inej dvojici. „Siahli sme po špičke českej a slovenskej scény – Davidovi Gránskom a Lujze Garajovej Schramekovej. Gránský je populárny český herec a spevák, ktorý má vlastné skúsenosti s talentovou šou. Garajová Schrameková patrí medzi naše najobľúbenejšie tváre,“ povedala Novému Času PR manažérka Jojky Katarína Gajdošíková s tým, že s Forgáčom a Zimnýkovalom naďalej pokračujú v projektoch Inkognito, Moja mama varí lepšie ako tvoja a Heslo.

Chceli českého moderátora

Dôvod, prečo ostrieľaná dvojica v mega­šou končí, má byť jednoduchý. „Tvorcovia nechceli rozbiť moderátorský tandem Junior a Marcel a Česi trvali na českom moderátorovi, ktorý bude oslovovať české publikum,“prezradil zdroj Nového Času. Dôležitú úlohu malo zohrať aj to, že moderátori mali toho priveľa. „Lebo sme sa tak už vo veľkom predstihu s tvorcami dohodli. Máme dosť práce s vlastnými formátmi, ja s Inkognitom a Veľkým balíkom, Junior so svojimi – a toto je naozaj fyzicky, ale predovšetkým časovo náročný projekt. Novej dvojici aj tvorcom úprimne držíme palce. Bolo skvelé byť súčasťou ČSMT,“ ozrejmil túto zmenu Forgáč. „Som veľmi vďačný, že som mohol byť súčasťou celosvetového úspešného projektu, ako Got Talent je. Mám skúsenosť s tromi ďalšími projektmi Fremant­le media, takže veľmi rád doprajem podobnú výzvu ďalším,“ vyjadril sa Junior.

Je to pre nich výzva

Nástupcovia Juniora a Marcela si už teraz môžu mädliť ruky. „Na nakrúcanie Česko Slovensko má talent sa veľmi teším. Talent som vždy sledoval a baví ma na ňom najmä jeho rozmanitosť. Rozhodne je to pre mňa veľká moderátorská výzva. Trému nemám. Jediné, na čo som zvedavý, čo na môj výkon povie skvelý moderátor predchádzajúcich sérií Jakub Prachař, ktorý ma bude sledovať z poroty,“ tvrdí Gránský. „Mám rada výzvy a myslím si, že moderovanie ČSMT výzvou určite je. Bude to pre mňa úplne nová poloha, takže, samozrejme, mám trošku stresík, ale verím, že zabehnutá partia tvorcov bude pomáhať „nováčikom“.V každom prípade cítim, že si užijeme kopec srandy, a tú ja veru mám rada!“ teší sa Garajová Schrameková.

Návrat k česko-slovenskej dvojici

Česko Slovensko má talent je projekt televízie JOJ a českej Prima TV. Relácia je česko-slovenskou verziou šou Got Talent. Vysiela sa od 29. augusta 2010. Prvé štyri série moderovali Martin Pycho Rausch za slovenskú stranu a Jakub Prachař za českú. Tvárami piatej a šiestej série boli moderátori Junior a Marcel. Aktuálnu siedmu sériu šou prevezme za českú stranu David Gránský a slovenského moderovania sa ujme Lujza Garajová Schrameková.

Zdroj : Čas.sk