Po dvoch odkladoch dnes večer TV JOJ konečne odštartuje druhú sériu slovenského kriminálneho seriálu Za sklom. Podobne ako jej prvá séria, aj jej aktuálne pokračovanie zrejme poriadne rozprúdi diskusiu nielen medzi seriálovými fanúšikmi.

Tvorcovia Za sklom už dávnejšie jasne upozornili, že pri tvorbe scenárov vychádzajú z reálnych skutočností a viaceré postavy majú svoj predobraz v ľuďoch z vysokej politiky či biznis prostredia. Nielen však zo Slovenska, ale aj okolitých štátov.

Pozorný divák tak v jednej z postáv môže nájsť dnešnú partnerku a niekdajšiu pravú ruku bývalého českého premiéra Petra Nečasa.

Maroš Kramár zase stvárni podnikateľa Voznera, podnikateľa, ktorý kšeftuje s nehnuteľnosťami, vratkami DPH a je prepojený aj na politikov.

Dej Za sklom sa však bude krútiť často aj okolo predaja zbraní a človeka, ktorý sa okolo toho výnosného podnikania často pohybuje a zároveň je považovaný za sponzora silnej politickej strany.

Nových postáv však v druhej sérií Za sklom bude oveľa viac. O ktoré pôjde a kto ich stvárni, si môžete pozrieť ešte pred večernou premiérou úvodnej časti.

Kto je kto z nových postáv Za sklom

Hana Letrichová (Zuzana Kanócz) – vyšetrovateľka z finančnej jednotky NAKA. Hana je bezdetná a momentálne bez partnera. Čo sa týka vzťahov, nie je schopná, ani ochotná, investovať sa v nich dlhodobo. Pri krátkodobých vzťahoch nerobí rozdiely medzi mužmi, či ženami. Spí s tým, kto sa jej páči, alebo koho má potrebu využiť.

Braňo Dušan (Alexander Bárta) – prezývaný Babka – kriminalista z NAKA – arogantný, sebavedomý. Prezývku Babka má v podsvetí. Je to totiž človek, ktorý s nimi spolupracuje už celé roky.

Viktória Ballová (Táňa Pauhofová) – Žila v Anglicku, po návrate získala miesto v právnej kancelárii, ktorej klienti síce skvelo platia, ale jej etike sa budú veľmi rýchlo bridiť.

Kobalt (Jakub Kuka) – Zabezpečuje výber financií z drog a prostitúcie, ktoré sa používajú na právne služby pre členov skupiny a na úplatky pre prokurátorov. Týra svoju ženu.

Vozner (Maroš Kramár) – podnikateľ, kšeftuje s nehnuteľnosťami, vratkami DPH, má na svedomí finančné machinácie a je prepojený aj na politikov

Vitalij (Vladislav Šarišský)– Ukrajinec, ktorý prišiel spraviť obchod so zbraňami, zastupuje Ukrajinca s prezývkou Ucho.

Ucho (Eugen Libezňuk ) – Šéf ukrajinskej mafiánskej skupiny. Má znetvorené ucho, z ktorého mu kedysi dávno odhryzol Tajson pri boxerskom súboji.

Milan Solan (Milan Kňažko) – bývalý šéf Zory, teraz vraj dôchodca, no neskôr sa odhalí, že robí niečo iné

Kováčová (Katarína Feldeková )– podozrivá vo vyšetrovacej väzbe. Primitívna, recidivistka a agresívny typ.

Zdroj : Čas.sk