Jedným z príbehov poslednej časti jojkárskej relácie “V siedmom nebi” bol aj príbeh Mareka Rybianskeho. Ten ako dieťa vyrastal v adoptívnej rodine, no bol šťastný. Vyštudoval vysokú školu a jeho život sa uberal správnym smerom. Všetko sa zlomilo v jeho devätnástich rokoch, keď sa rozhodol vypátrať svoju biologickú rodinu. “Zvieratá žijú lepšie,” poznamenal Marek pri pohľade na životné podmienky vlastnej rodiny.

Stretnutie s biologickou rodinou ho navždy poznamenalo. Jeho vlastný brat spáchal lúpež na istom pánovi a Marek bol pri tom. Keďže to nenahlásil na polícii, vyfasoval 6 rokov a 9 mesiacov natvrdo. Celý trest si odpykal do posledného dňa. V base však začal mať bolesti a následne mu zistili zhubný nádor na mieche, čo ho pripútalo na vozík. Neskôr sa spoznal s Elenou a jej dvoma deťmi. “Ona ma zachránila. Dala mi rodinu. Nádej, že máš pre koho žiť,” vyznal sa Marek.

V rámci Siedmeho neba sa jemu a jeho novej rodine dostalo pomoci, keď im moderátor Vilo Rozboril pomohol vybaviť nový 3-izbový byt. Na celú vec má však iný pohľad jedna diváčka, ktorá uvádza, že Mareka pozná. Podľa jej slov je to podvodník.

“Tak niekto, kto sa zapletie do krádeže, dostane 6 rokov basy a všelijakí megakriminálnici tu behajú po slobode. Nezastávam sa Mareka, má za ušami. Ale ten nepomer je alarmujúci. A ešte ho v base nenechajú vyšetriť pri bolestiach, ale na slobodu sa vráti s 12 cm zhubným nádorom,” uviedol v jednom statuse Vilo Rozboril.