Herca a komika Michala Kubovčíka môžete v súčasnosti sledovať v markizáckej šou Kredenc. V skečoch vie naozaj zahrať hocičo a zabáva tisíce ľudí na Slovensku. No vedeli ste, že okrem toho aj zachraňuje životy?

Michal Kubovčík sa v súčasnosti okrem herectva venuje svojej krásnej rodinke. Spolu so svojou manželkou, herečkou Zuzkou Šebovou Kubovčíkovou, sa nedávno stali rodičmi prvého spoločného syna Rudka. Donedávna spolu účinkovali v Kredenci.

No Michal sa popri tomu venuje aj niečomu inému, a to zachraňovaniu životov. Ako to robí? Odpoveď na túto otázku nám poskytol na sociálnej sieti, náš pán prezident Andrej Kiska. Pod fotkou s Michalom píše:

“Aha, koho som stretol v Prezidentskom paláci: Miška Kubovčíka. Úprimne, netušil som, že učí zachraňovať životy. A robí to samozrejme svojským, humorným spôsobom. Jeho projekt SEPRP – Sedlácka prvá pomoc na YouTube – prostredníctvom zábavných scénok a pesničiek ukazuje deťom aj dospelým, ako správne poskytnúť prvú pomoc. Dokáže to totiž, podľa záchranárov, len 5 percent Slovákov. Michalov projekt získal ocenenie Zlatý záchranársky kríž. Gratulujem!”

Pozri aj:   Moderátorka Superstar v centre pozornosti: Jasmina Alagič hviezdi a presne vie, v čom sú jej ženské tromfy!