Na 1. mája nezabudne dvadsaťpäťročná dievčina spod Tatier. Pri korčuľovaní na cyklistickom chodníku sa ju pokúsil znásilniť chlap z neďalekej osady.

Našťastie sa ubránila, následne jej pomohli okoloidúci. Polícia už zadržala podozrivého Mariána.

Jeden z chlapov z osady Rakús išiel ku cyklistickému chodníku zo Spišskej Belej do Tatranskej Kotliny s veľmi nečistým zámerom. Okolo šiestej hodiny popoludní si vyhliadol osamelú korčuliarku a zatiahol ju do kríkov s úmyslom znásilniť ju. Našťastie jej pomohli okoloidúci. Násilníkovi sa však podarilo utiecť. „Niet asi krutejšieho pocitu, ako keď vám dcéra zavolá, že ju chcel asociál znásilniť. Kde to žijeme? Za bieleho dňa na frekventovanom cyklistickom chodníku ju za vlasy odtiahol do kríkov, vyhrážal sa jej zabitím, ak neprestane kričať o pomoc. Našťastie jej pomohli. Ale trauma jej zostane na celý život,“ povedal nahnevaný otec.

Policajná hovorkyňa Jana Migaľová nám potvrdila, že mali v utorok ohlásený pokus o znásilnenie: „Môžeme potvrdiť, že polícia z Kežmarku preveruje trestné oznámenie vo veci podozrenia z trestného činu pokusu o znásilnenie.“ Novému Času sa podarilo zistiť, že zadržaný je Marián z osady Rakús, ktorý pôsobí ako aktivista v rómskej hliadke. Poškodená mala v stredu identifikovať útočníka a polícia zaslala vzorky DNA podozrivého na porovnanie so vzorkami z miesta činu.

Zdroj : Čas.sk

Pozri aj:   Češka Tereza sa v pakistanskom väzení nudí: Na sudcu sa obrátila s prekvapivou požiadavkou!