PRAHA – V hoteli v srdci českej metropoly malo dôjsť k znásilneniu mladej turistky. V rukách polície skončilo šesť cudzincov vo veku od 20 do 24 rokov, ktorí mali priamo na izbe znásilniť dievča, ktoré sa s jedným z nich zoznámilo v nočnom bare.

Hovorca českej polície Jan Daněk uviedol, že hlásenie zaznamenali v pondelok 2. apríla okolo siedmej hodiny ráno. Napadnutie sa malo odohrať v hoteli na Náprstkovej ulici v Prahe. „Prijali sme oznámenie, že v apartmáne malo šesť turistov znásilniť turistku. Tá sa mala s jedným z nich zoznámiť v noci v bare v centre Prahy a následne sa dohodli, že pôjdu spolu na izbu,“ povedal Daněk pre Novinky.cz.

Následne na izbu malo prísť ďalších päť turistov, ktorí mali dievča znásilniť. Šestica mužov vo veku od 20 do 24 rokov si nebola neznáma, boli to kamaráti. Polícia ich okamžite zadržala a celý prípad vyšetruje. „Kriminalisti sa prípadom ďalej zaoberajú, začali úkony trestného konania pre trestný čin znásilnenia. Doteraz nebol nikto obvinený,“dodal hovorca Daněk.

Zdroj : Topky .sk

Pozri aj:   Rómovia z celého sveta kempujú v parku kúpeľného mesta: Do Piešťan ich láka veľká záhada!