V popradskom Aquacity vo štvrtok vyvrcholil celosezónny projekt Miss Fortuna ligy 2018, najlepšie sa so všetkými výzvami popasovala Silvia Fialková reprezentujúca Zemplín Michalovce. Ako víťazku ju vyhlásila symbolicky ďalšia východniarka a čerstvá Miss Slovensko 2018 Dominika Grecová.

„Určite som v kútiku duše cítila stres, hoci už mám zopár skúseností s podobnými súťažami. Napokon som to však predýchala a teraz sa už iba radujem,“ citovala „Sisu“ Fialková oficiálna tlačová Únie ligových klubov.

Fialková je aktívnou a veľmi úspešnou body fitnesskou, no má za sebou aj futbalovú kariéru. Aj preto jej voľná disciplína – ekvilibristika s loptou nerobila problém.

„S partnerom Markom Popovskim sme už takto vystupovali viackrát, takže som na to zvyknutá.“ Novú Miss Fortuna ligy dekorovala čestná predsedníčka poroty a riaditeľka Miss Slovensko Karolína Chomisteková.

Titul 1. vicemiss patrí Zuzane Lichej zastupujúcej ViOn Zlaté Moravce. Titul 2. vicemiss Fortuna ligy si odniesla reprezentantka FC Nitra Veronika Ferencziová a online fanúšikovskú anketu „Miss Fanúšik“ vyhrala Adriána Hazuchová z FK Senica.

Ako člen poroty sa na slávnostnom galavečeri predstavil bývalý reprezentant Slovenska Marek Sapara. „Pohľad na krásne baby, ktoré zároveň niečo dokážu aj s loptou, vždy poteší. Ja som veľmi rád, že sme vybrali Miss Fortuna ligy a všetci sme si spolu užili krásny večer. Všade vo svete sú podobné akcie bežným marketingovým nástrojom a je super, že niečo také už máme aj na Slovensku,“ pochvaľoval si vydarené podujatie účastník majstrovstiev sveta 2010.

„Projekt Miss Fortuna ligy bol veľmi zaujímavý z fanúšikovského pohľadu, a zároveň máme za sebou vydarený galavečer aj pre partnerov, ktorí nás počas celej sezóny podporujú a majú radi slovenský futbal,“ povedal prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák, ktorý verí, že sa znova podarilo o niečo viac zvýšiť povedomie o slovenskej najvyššej súťaži.

„Pred štyrmi rokmi, keď sme prišli ako nové vedenie do ÚLK, sme si dali za cieľ mať v každej sezóne nový a zaujímavý projekt. Od trofeje pre majstra, cez súboj zručností, sme sa dostali až k miss. Uvidíme, čo vymyslíme v novom ročníku a či bude miss aj pokračovať. V prvom rade chceme, aby fanúšikovia cítili, že robíme niečo práve pre nich.“

Výsledky Miss Fortuna ligy:

Miss Fortuna ligy – Silvia Fialková (Zemplín Michalovce)

I. vicemiss Fortuna ligy – Zuzana Lichá (ViOn Zlaté Moravce)

II. vicemiss Fortuna ligy – Veronika Ferencziová (FC Nitra)

Miss Fanúšik – Adriána Hazuchová (FK Senica)

Finalistky Miss Fortuna ligy

1. Klaudia Kopčániová – Spartak Trnava

2. Mária Čierna – MŠK Žilina

3. Kristína Vicenová – Slovan Bratislava

4. Veronika Mezejová – DAC Dunajská Streda

5. Ľubica Hliničanová – MFK Ružomberok

6. Lucia Rožníková – AS Trenčín

7. Veronika Ferenciová – FC Nitra

8. Zuzana Lichá – ViOn Zlaté Moravce

9. Silvia Fialková – Zemplín Michalovce

10. Petra Chabanová – Železiarne Podbrezová

11. Diana Trenčanová – Tatran Prešov

12. Adriána Hazuchová – FK Senica

Zdroj : Aktuality.sk