ISTANBUL – Martin Škrtel sa v posledných týždňoch musí cítiť ako v horore Nezvratný osud. Kapitána slovenskej futbalovej reprezentácie stíha jedno hrôzostrašné zranenie za druhým. Pri pohľade na to, čo sa mu stalo v sobotnom zápase jeho Fenerbahce na ihrisku Kasimpasa, tuhne krv v žilách.

Slovenskí fanúšikovia majú ešte v živej pamäti nešťastný moment, ktorý sa odohral pred mesiacom vo finále Kráľovského pohára  v Thajsku (Slovensko vyhralo nad domácimi 3:2). Oporu Slovenska trafila do hlavy prudká lopta a Škrťo spadol na trávnik ako podťatý. Hlavu však nestratil záložník Ondrej Duda, ktorý kapitánovi pre istotu okamžite vyťahoval jazyk. Po tom, čo sa Škrtel prebral z bezvedomia, zápas dohral.

Smolu mal slovenský stopér aj v sobotňajšieho zápasu 31. kola tureckej futbalovej ligy. Pri víťazstve Fenerbahce nad Kasimpasou 4:1 si strelil vlastný gól. Aby toho nebolo málo, pri jednom z hlavičkových súbojov sa navyše zranil s protihráčom tak nešťastne, že utrpel obrovskú tržnú ranu takmer cez pol hlavy.

Zakrvaveného Slováka museli lekári priamo na ihrisku narýchlo zašiť piatimi stehmi, no odmietol byť vystriedaný. Po skončení zápasu zamieril do nemocnice, kde mu pridali ďalších päť stehov. Škrtel tak opäť dokázal, že je jeden z najväčších bojovníkov medzi futbalistami, a vyslúžil si obrovský rešpekt fanúšikov.

Po zápase sa s hrôzostrašným zranením „pochváli“ na sociálnych sieťach.

zdroj : pluska.sk

Pozri aj:   Takto sa črtá zloženie budúcoročných MS: Slováci v Košiciach s poriadne ťažkou skupinou!