Fotka mladej ženy obletela celý svet! Afganskú ženu zachytili, ako sedí na špinavej zemi a v ruke drží papier.

Žene na nohách spí ešte aj malé dieťa. Po prečítaní jej príbehu zdieľali snímku ľudia po celom svete. Na fotke je zachytená Jahantab Ahmadi, ktorá v takýchto hrozných podmienkach robí prijímaciu skúšku na Vysokú školu Nasir Khusraw v strednom Afganistane.Dvadsaťpäťročná matka sa nenechala odradiť ničím a je odhodlaná získať vzdelanie za každú cenu.

Jahantab robila príjmačky na spoločenskovedný odbor, píše Mamma Mia. Na to, aby mohla vôbec písať skúšku, musela cestovať s dvojmesačným bábätkom až 11 hodín. Z toho deväť hodín sedela vo verejnej doprave a ďalšie dve išla peši. Jej snaha sa vyplatila a skúšku zvládla. 

Keď sa mladá žena dozvedela, že jej snímka sa stala hitom internetu, bola zmätená. Prezradila, že bola príliš sústredená na test a netušila o fotení. „Nechcem sa vzdať štúdia. Chcem sa stať doktorkou a pomáhať ľuďom,“ prezradila pre agentúru AFP.

Obrázok získal takú popularitu, že ľudia založili na internetovej charite  GoFundMe profil a zbierajú peniaze na zaplatenie univerzitných poplatkov pre Jahantab. Zatiaľ sa im podarilo vyzbierať 14 000 dolárov ( 11 280 €).

Podľa prieskumu z roku 2017 je v Afganistane až 84 % žien negramotných a menej ako dve percentá má prístup k vyššiemu vzdelaniu.

Pozri aj:   Lacko zo Superstar prekvapil fanúšičky: Obnažené FOTO z kúpeľne!