Nedávno sme vás informovali v článku “POZOR! Na naše územie dorazia opäť intenzívne búrky s krúpami: Na TÝCHTO miestach sa vyskytnú!”, o blížiacich sa búrkach, ktoré podľa informácií meteorológov môžu byť spojené aj s krupobitím a ojedinele so silným nárazovým vetrom. 

Na Slovensko sa počas utorka 8. mája spomínané búrky predsa vrátia. Sprevádzané by mali byť podľa imeteo.sk i nebezpečnými sprievodnými javmi, akými sú prívalové zrážky a spomínané krupobitie. “Najintenzívnejšie búrky by sa dnes mali vyskytovať na juhu a západe nášho územia, čomu nasvedčujú aj očakávané hodnoty instability. Sprevádzané by mali byť krupobitím. To by malo priniesť síce menšie krúpy, ale s dlhšietrvajúcou intenzitou spoločne s výraznými zrážkami. Ojedinele sa však môžu vyskytnúť aj búrky s priemerom krúp až 2-3 cm. Pretrvávať by mali búrky až do neskorších nočných hodín,” informuje imeteo.sk.

Prvé búrky počas utorka 8. mája

Na našom území sa už vyskytli počas dnešného dňa prvé búrky v oblasti Prievidze a Novej Bane. Postupne budú pribúdať a môžu byť aj intenzívne. Vznikajú podľa informácií na juhu stredného Slovenska a na Gemeri.

“Búrok bude postupne pribúdať a vyskytnú sa najmä na západe Slovenska. Tvoriť sa budú v priaznivom prostredí aj čo sa týka dynamiky, môžu preto byť aj intenzívne, sprevádzané silným nárazovým vetrom či krupobitím,” uviedlo na záver imeteo.sk.

Zdroj : Hitky .sk

Pozri aj:   Studená sprcha pre Alagič: Mala to byť druhá Adela, v SuperStar sa dočkala nepríjemného prekvapenia!