Koľko stoja lístky na koncerty interpretov na špici súčasnej hudobnej scény?

Na tomto svete snáď nie je človeka, ktorý by neobľuboval hudbu. Samozrejme, každému príde na chuť niečo iné, no väčšina ľudí si najradšej vypočuje niektorú z aktuálnych svetovo známych spevákov, speváčok či hudobných skupín. Koniec koncov, práve vďaka masovej popularite sa títo umelci dostali na vrchol hudobného priemyslu. Dostať sa na ich koncert, čo je pre pravého fanúšika tým najlepším možným zážitkom, nie je vždy jednoduché. Najmä z finančného hľadiska je to pre bežného človeka neštandardný výdavok. Koľko vlastne zaplatíme za lístok na koncert interpretov na vrchole hudobného priemyslu? Zistili sme za vás priemerné ceny vstupeniek nami vybraných svetových hviezd.

Metallica – 260 €

Legenda heavymetalu je na scéne už štvrtú dekádu, napriek tomu na obľúbenosti nestráca. Koncert Metallici je dozaista zážitkom pre každého verného fanúšika tohto žánru, no perfektnú šou si užije aj bežný smrteľník. Dva lístky na koncert Metallici, ktorá často vystupuje i v blízkosti Slovenska, sa pohybujú v priemere okolo 260 €.

 

Red Hot Chili Peppers – 300 €

Red Hot Chili Peppers je takmer rovnako stará kapela ako legendárna Metallica, no podľa nášho názoru má jednu veľkú výhodu. Jemnejší štýl priláka oveľa širšie publikum a povedzme si na rovinu, asi nepoznáte človeka, ktorému by sa nepáčil aspoň jeden hit tejto skvelej kapely. Za dva lístky tejto rockovej skupiny zaplatíte asi 300 €.

Beyoncé – 260 €

Kráľovná súčasnej popmusic. Charizmatická americká speváčka s obrovským talentom okrem hudobných ocenení, žne i obľubu miliónov fanúšikov po celom svete. Na vystúpení Beyoncé môžete v poslednom čase počítať i s ďalším svetovo známym menom. Sprievod jej totiž na pódiu robí manžel Jay-Z. Lístkami v priemere za 260 € tak trafíte hneď dve muchy jednou ranou.

Ed Sheeran – 340 €

Na scéne pomerne nová hviezda. Teda aspoň v porovnaní s predchádzajúcimi interpretmi. Ed Sheeran, sympatický spevák z Británie, si na svoju prvú prestížnu Brit Awards po svojom debutovom albume z roku 2011, počkal len jediný rok. Od tohto momentu pozná talentovaného mladíka z malého anglického mestečka celý svet. Koncert tohto umelca si môžete v dvojici vychutnať v priemere za 340 €.

Kanye West – 240 €

V súčasnosti ponúka Kanye West asi najimpozantnejšiu rapovú šou na svete. Silné a energické vystúpenia tohto amerického rapera sú celkom určite snom mnohých fanúšikov tohto hudobného štýlu. Samozrejme však nejde len o šou, ale aj o kvalitu tvorby tohto umelca. Za všetko hovorí celkom 230 rôznych hudobných ocenení, ktoré sa raperovi z Atlanty za svoju doterajšiu kariéru podarilo nazbierať. S kamošom či kamoškou si túto šou užijete asi za 240 €.

Adele – 654 €

Ak sme Beyoncé označili za kráľovnú súčasnej pop-music, potom, aby sme boli féroví, musíme navrhnúť, aby sa o tento titul minimálne podelila s Adele Laurie Blue Adkins. Ťažko si totiž vybrať, ktorá z dám má v takomto súboji navrch a asi je aj zbytočné ich porovnávať. Svet uzrel ohromujúci talent britskej speváčky Adele v roku 2006 a od tohto momentu sa nevie zastaviť nad údivom, ktorý v ňom táto umelkyňa vyvoláva. Za geniálne vystúpenie Adele si však človek siahne poriadne hlboko do vrecka. Dva lístky stoja totiž v priemere 654 €.

Bruno Mars – 430 €

Od čias Elvisa Presleyho zažíva Peter Gene Hernandez najrýchlejšie rastúcu kariéru zo všetkých umelcov. Havajský, všestranne nadaný umelec, vystupujúci pod menom Bruno Mars, sa od svojho debutu veľmi rýchlo dokázal zaradiť medzi najpredávanejších hudobných umelcov na svete. Na jeho energickej šou sa nudiť rozhodne nebudete, dvaja však za ňu zaplatíte asi 430 €.

Kendrick Lamar – 274 €

Americký raper Kendrick Lamar je často označovaný aj za nového Tupaca. V súčasnosti teda patrí k najobľúbenejším a najúspešnejším interpretom tohto žánru a vidieť ho naživo sa určite oplatí. Kendrick Lamar je navyše jediným raperom, ktorý je i držiteľom Pulitzerovej ceny. Za jeho šou zaplatíte s kamošom v priemere asi 274 €.

Zdroj  : Interez.sk