Keď Angelina Jolie (42) v septembri predminulého roka podala žiadosť o rozvod, bol rovnako ako časť sveta v šoku tiež Brad Pitt (54). Hollywoodsky herec sa do psychickej pohody dostával vďaka sochárstvu.

Vzťah k výtvarnému umeniu sa v ňom v životnej kríze posilnil a začal sa viac než herectvu venovať práve jemu. A nadviazal blízky vzťah aj s profesorkou architektúry z prestížnej vysokej školy v Massachusetts Neri Oxman (42). Špekuluje sa tak teraz o tom, že kráska izraelského pôvodu je mu bližšia než ako priateľka.

Brada zoznámil s Neri sochár Thomas Houseage. Vlani v novembri herec navštívil kurzy profesorky Oxmanovej na Massachusetts Institute of Technology. Niekoľko študentov sa s ním odfotilo a zverejnilo fotky na Instagrame. „Áno, Brad sa spriatelil s Neri Oxman. Myslí si o nej, že je úžasná. Chce ju spoznať bližšie a naučiť sa od nej mnohé, ale sú len priatelia,“ cituje E! News.

Oxman sa ako architekta špecializuje na prepojenie dizajnu, biológie, výpočtovej techniky a materiálového inžinierstva. Jej kurzy environmentálneho dizajnu sa zameriavajú na chápanie vzťahu medzi prírodnými štruktúrami a architektúrou. Vlani v jednom rozhovore Brada spomenula ako príklad zbožňovaných mužských ikon v ľudskej spoločnosti.

„Z rovnakých dôvodov máme Bradov Pittov a Georgeov Clooneyov, je to súčasť ľudskej prirodzenosti idolizovat stereotypy. Takéto osobnosti sú užitočné pre bežné vnímanie hrdinstva. Ale neplatí to len pre architektúru, ale aj pre hudobné skladateľstvá, pre ženy pracujúce v divadle, filmové režisérky. Nie je to len choroba oblasti architektúry, je to fenotyp ľudskej kultúry a ako sa vyvíjajú stereotypy a vnímanie,“ uviedla Oxman v rozhovore pre magazín W.

Zdroj : Čas .sk

Pozri aj:   FOTO VNÚTRI Knechtovej odvážny záber z dovolenky: Žiadny mejkap a... fuu, to fakt je hore bez?